Česká hrůza v podání českých herců 
Foto: Archiv vipstory.cz

Stylemetr by Filip: Vilhelmová v neforemném pytli, Trojan jako milý strejda a Issová v botách po babičce

06. srpna 2014 11:13 / Stylemetr by Filip
Stále se je co učit a ohledně módy to platí dvojnásob. K životu VIP osobností neodmyslitelně patří všelijaké večírky, party a slavnostní premiéry, ale četná účast na poli společenského dění ještě neznamená jistotu, že správný styling je procházka růžovou zahradou.

Premiéra filmu Díra u Hanušovic byla tak trochu odrazem módního přemýšlení českého národa. Herci se zřejmě drželi svých rolí tak urputně, že se odmítli z kostýmů vesnických vidláků vysvléct i do Lucerny. Takhle to dopadlo a my už to nikdy nechceme zažít. 
Barbora Mottlová: Urputná snaha o sladění tohoto outfitu jej posunula lehce do laciné kategorie. V podstatě dobré šortky sráží levně vyhlížející obutí, opasek z nekvalitního kovu a gumy, plastový náramek se cvoky sladěný s topem a psaníčko z dálky křičící jeho zrození v asijských zemích pro některý z levných módních řetězců. Pokud by Barbora doplnila kraťasy a halenku (klidně z některého levnějšího řetězce) kvalitními lodičkami třeba v rudé barvě a investovala by do stylovější kabelky, k tomuto oblečení by se hodila spíše malá přes rameno na delším tráku, mohla být za hvězdu. Čím ale chybuje nejvíce je špatně vyvedený make-up a vlasy. Hodnocení 20cm.  
Klára Pollertová Trojanová: Velmi obdobný případ jako Barbora. Klára kopíruje v Čechách přetrvávají názor, že móda a oblékání není v podstatě vůbec důležitá věc a jedná se o povrchní záležitost a když už musíme někam do společnosti, vezmeme si černé pouzdro, levné boty sladíme do barvy s plastem vydávaným za šperk a plast zopakujeme i v užitém materiálu malé kabelky. Na co do ní investovat, když chodíme ven jen párkrát do roka. Taktéž jako správný vlastenec vynecháme kadeřnický salón, depilaci a samozřejmě si na obličej neplácáme pořádný make-up, ale sami se v autě cestou namalujeme. Hodnocení 10cm.  
Ivan Trojan: Drtivá většina zahraničních herců (myslím těch na západ) o své tělo, pleť a styl pečuje. Stejně tak jako většina tamní populace. V našich končinách se to moc nenosí a bohužel ani u herců, zpěváků a dalších známých lidí tzv. Celebs. Proto je možné potkávat milé strejdy na filmových premiérách a přesně tak působí i outfit pana Trojana. Šedá, jemným proužkem dekorovaná košile, spolu v kombinaci s opakujícím se proužkem na kalhotách džínového typu, sako přehozené přes rameno v černé barvě a velmi ležérní obutí není vhodné ani do kanceláře korporátní společnosti, natož na událost kam se Ivan vydal. Přitom stačí tak málo. Mohl si vzít lakovky, skvěle padnoucí oblek nebo smoking, motýlek či vázanku v černé barvě a bílou košili, ještě když má štíhlou postavu. Hodnocení 0cm.  
Martha Issová: Nepatří mezi dech beroucí krásky, ale působí intelektuálním dojmem. Nicméně i intelektuál se může správně oblékat na dané příležitosti a být stylový se s tím nijak nevylučuje. Letní námořnické šaty Martě svými pruhy ubližují v partiích okolo ramen a bříška. Jejich střih v kombinaci, a teď nemohu jinak, s babkovskou obuví vhodnou pro dámy důchodového věku, které musí kráčet o holi, jí zase zkracují nohy. Tomu by tak nebylo, kdyby šaty doplnila luxusními rudými lodičkami na velmi vysokém podpatku a byť kvalitní psaníčko, leč vhodné například k bílému kalhotovému kostýmu, nahradila více večerním kouskem. Hodnocení 10cm.  
Tatiana Vilhelmová: Táňa má obrovské štěstí, neboť se v tomto Stylemetru nachází mezi samými obřími přešlapy, takže nevyznívá až tak hrozně. Ale nenechme se zmást. Možná působí o stupínek lépe než její kolegové, ale hitparáda se nekoná. Má sice krásné lodičky vyhlížející luxusním dojmem a šaty z hedvábí, ale jejich střih, délka i barevnost a vzor jí nesvědčí. Nedodávají Tatianě punc filmové hvězdy a patřičný lesk herců a hereček vhodný. Naopak v nich ztrácí pas a má kratší nohy. Prostě se jedná o neforemný pytel, který urputně doplnila barevně sladěným kosmetickým pouzdrem stvořeným z deseti milionů echt polymerů. Toto se vážně nedá nazvat večerní kabelkou a milé dámy a hlavně milé HVĚZDY, nepoužívejte umělé kůže a plast na kabelkách, to můžete chodit do společnosti rovnou s PET lahví, do níž si hodíte pár drobáků. Hodnocení 20cm.  
Filip Vaněk / stylista

Začínal jako stylista prvního pořadu o módě u nás Vypadáš skvěle na ČT. Netrvalo dlouho a oblékal téměř všechny hvězdy českého showbusinessu. Má stálé klienty z řad celebrit jako jsou Leoš Mareš, Pavlína Němcová, Tereza Kerndlová a další. Jeho stylingové schopnosti jsou pravidelně využívány při výběru módy porotců a moderátorů pro ČS Superstar, Talent a Hlas. Spolupracuje jako stylista nejstaršího módního magazínu pro muže Esquire a v pořadu Prásk na TV Nova měl svou pravidelnou rubriku Filip STAJL, kde na nikom nenechal nit suchou.

Filip Vaněk | vipstory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Touha po dokonalosti jí přerostla přes hlavu! Donna

Zprávy

Fenomenální česká dvojčata končí!

Krimi zprávy

Lupič zamířil barmance na hlavu a vypálil! Z