Děti s Tišnova vystoupily v muzikálu 
Foto: Nadační fond Hanky Kynychové

Cvičitelka Hanka Kynychová dohopsala až do divadla. Na jevišti měla ale nervy v kýblu.

29. dubna 2014 05:00 / Celebrity
V muzikálu Noc na Karlštejně v Severočeském divadle opery a baletu vystoupily děti z dětského domova v Tišnově. Nevypravily se tam náhodou, ale vyhrály tento zážitkový den v již sedmém ročníku oblíbené taneční charitativní soutěže Hejbejte se a zpívejte, který pořádá nadační fond Hanky Kynychové. Tišnovské děti zvítězily už po několikáté, takže teď jedině potvrdily, jak jsou v muzikálovém světě ostřílené.

Jedinou novinkou letos bylo, že během představení i zpívaly. Předtím se to nepovedlo technicky zajistit. Děti do Ústí nad Labem doprovodila sama Hanka s částí realizačního týmu nadace. Absolvovala s nimi zvukovou a prostorovou zkoušku, ale také portování a samotné vystoupení na jevišti, kde je úvodním slovem představila. „Opět měly možnost stát na jevišti s velkými osobnostmi jako je například Tereza Mátlová. Obdivuji jejich sebejistý projev. Já sama jsem při výstupu na jeviště a při pohledu do hlediště strašně znervózněla,” řekla Kynychová, která považuje děti z dětských domovů za svoji druhou rodinu.

Od hvězdy operní scény Terezy Mátlové, která hrála královnu Elišku, se poté dozvěděli něco o zkušenostech z divadelní práce a zákulisí divadla. Rovněž děti potěšil setkáním i Karel IV. v podání herce Radka Zimy. Ředitel divadla Miloš Formáček navíc poskytl vstup zdarma více než 70ti dětem, takže si netradiční představení užilo mraky nadšených očí. 
📷
4 fotografie
| vipstory.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jeniffer Lopez je zase sama! Dala hřebečkovi

Zprávy

1+1= no to snad nemyslíte vážně!? Dělat z lidí

Krimi zprávy

Bývalý lektor z policejní akademie znovu naboural